(050) 073-9254

(098) 256-6366

infoit@outrozu@mnyiinukr.com

Блог

Як з нуля побудувати взуттєву фабрику потужністю 40 000 пар на місяць: інтерв'ю з Тетяною Лідерман

01.07.2018 00:00

Тетяна Лідерман, співзасновниця брендів Incomer і MiracleMe, побудувала в Чигирині фабрику з виробництва взуття. На максимальній потужності виробництво може випускати 40 000 пар на місяць.

Фото з сайту retailers.ua

Розкажіть про вашу нову фабрику.

Це виробничі приміщення площею 3000 кв. м у Чигирині (270 км від Києва). Ми побудували з нуля безпрецедентну для України фабрику, де плануємо виробляти близько 40 000 пар взуття на місяць. Поки працюємо в тестовому режимі, налагоджуємо виробничі процеси, навчаємо перших працівників одну зміну в 150 людей. Для завантаження фабрики на повну потужність ми наймемо ще близько 250 співробітників.

Чи були складнощі з підбором персоналу?

Наша фабрика конвеєрного типу, тобто виробничий цикл розбитий на найпростіші короткі операції, велика частина яких виконується на спеціальному обладнанні. Це означає, ми маємо можливість брати людей без досвіду роботи і в короткі терміни навчити виконувати ці операції професійно й швидко.

У місті давно не було роботи, зараз люди приходять до нас сім'ями й дуже задоволені, що можуть разом приходити і йти, отримувати компенсацію вартості проїзду та безкоштовне харчування. Атмосфера в колективі теж зіграла не останню роль у тому, що до нас приходять люди не тільки з Чигирина, але і з найближчої округи. Керівник виробництва приголомшливо харизматичний італієць, який із повагою ставиться до всіх співробітників. Вимогливий, але справедливий; часто жартує, вміє не тільки лаяти, але і хвалити. Нам подали 400 заявок на навчання, і ті, хто вже проходить стажування, дорожать своїм місцем.

Чому ви запросили італійця керувати фабрикою?

Він більше 25 років займається виробництвом взуття і спеціалізується на запуску виробництва з нуля. У його обов'язки входить підбір обладнання та формування команди. Із цим завданням він успішно впорався. До нас приїжджав директор польської Bartek, і коли побачив фабрику, то не стримав емоцій і сказав, що це навіть не Mercedes, це Ferrari. А він знається на виробництві дитячого взуття: у цьому бізнесі він уже 30 років, і щорічно під цією маркою випускається більше 800 000 пар дитячого взуття.

Фото з сайту retailers.ua

Коли ви починали будівництво, у вас уже були домовленості з брендами про реалізацію вашої продукції?

Ні, ніякої конкретики не було, але ми розуміли світову тенденцію розподілу бізнесів виробництва, рітейлу, брендового бізнесу. Переважна більшість відомих брендів зараз не має власного виробництва, а аутсорсять такі послуги. І Україна в цьому відношенні приваблива у порівнянні з центрами виробництва Азією, Індією, країнами новачками Євросоюзу. У нас невисока вартість робочої сили, відсутність митних зборів із країнами Євросоюзу, мінімальні терміни доставки, ментально ми набагато ближчі й зрозуміліші європейцям.

Не у всіх виходить працювати з Китаєм через особливості менталітету місцевих підприємців, частих браків, тривалих термінів виконання й доставки замовлень, складнощів контролю. До нас можна дістатися за кілька годин й проконтролювати виконання замовлення, обговорити технічні деталі. Усе це дуже важливо. В Україні для старту переговорів у цьому напрямку не вистачало лише одного виробничої бази, яка могла б виробляти взуття європейської якості. Ми побудували фабрику, на якій не посоромилися б випускати свою продукцію Louis Vouіtton, Gucci, Prada й інші світові бренди.

Чи виправдалися ваші очікування отримати європейські замовлення?

Поки рано про це говорити, фабрика ще не запущена на 100%, і ми не пропонували своїх послуг європейським колегам. Але компанія «Бартек», наприклад, вийшла на нас сама, і перше замовлення вже узгоджене. Чекаємо повноцінного відкриття фабрики й урочистого перерізання стрічки. Наступного тижня приїжджають італійці на попередні переговори й екскурсію. Вони випадково дізналися, що ми ось-ось запутимо виробництво, і мають намір співпрацювати.

Яка собівартість виробництва взуття в Польщі, Україні та Китаї?

У Польщі на порядок вища, ніж у нас. Якщо брати Китай, то велике значення мають масштаби. Якщо фабрика буде завантажена, у нас дешевше.

— Яка буде доля у вашому виробництві для власного бренду й для інших компаній?

Звичайно, найближчим часом 100% виробництва нашого власного бренду не буде. В Україні немає поки такого споживчого попиту, щоб випускати 500 000 пар взуття на рік у такій ціновій категорії. За нашими прогнозами, 80% буде підряд і 20% власні бренди Incomer і MiracleMe, які ми створили й розвиваємо. Із ростом продажів та кількості магазинів, з'являться магазини й за межами України, частка власного виробництва буде збільшуватися. Ми хочемо представити споживачу новий український продукт якісний, красивий, актуальний, у презентабельній упаковці та відмінним сервісом. Впевнена, наша країна ще буде пишатися вітчизняним продуктом.

Фото з сайту retailers.ua

Чи готові українські споживачі купувати вітчизняні бренди?

Українські товари набирають популярність, зростає продаж і дитячого та дорослого взуття. Але не все так просто. Багато виробників стикаються з нестачею кадрів і виробничих потужностей, особливо в Західній Україні. Тому що люди їдуть у Європу, а основні фонди давно застаріли. Ротація персоналу на такому виробництві вкрай болюча. У цьому відношенні ми маємо величезну перевагу. Коли спосіб виробництва конвеєрний, а за кожну операцію відповідає машина, то навіть при обсягах 40 000 на місяць вся партія буде як одна пара.

 

Яка оптимальна кількість магазинів для власного виробництва?

Ми планували відкрити 10 магазинів у Києві й по одному-два в регіонах. Але у нас не так багато якісних торгових центрів. А ті, що є, не завжди називають адекватну ціну за оренду, і нам би не хотілося перекладати на споживача цю ціну. Ми сприймаємо наш роздріб як довгостроковий перспективний проект. Тому не поспішаємо й чекаємо вигідних пропозицій. У регіонах зараз є можливості запустити вигідні проекти. Але ми обережні й не вважаємо за потрібне йти в області самостійно й займатися магазином дистанційно з Києва. На місці повинен бути господар. Тому ми будемо шукати франчайзі для розвитку мережі за межами Києва.

Які будуть умови по франшизі?

Дуже дружні. Можна сказати, що наш проект іміджевий і нам важливіше бути представленими на всій території України, знайти довгострокових партнерів, ніж заробити роялті. Ми надаємо повну підтримку з усіх питань на етапі відкриття, супроводжуємо проект, забезпечуємо маркетингову підтримку, не беремо роялті й даємо дуже комфортні умови по закупкам товарів.

Скільки коштує відкрити такий магазин?

Початкова інвестиція близько 500 000 грн, це без покупки товару. По товару будуть дуже лояльні умови.

 

Є в Україні бренди, які працюють великими обсягами, як, наприклад, Intertop?

Так є. Є компанії, які працюють переважно на експорт. І серед цих брендів є ті, які навіть не представлені в Україні або представлені в невеликій кількості, але у них також стоїть проблема з об'ємом. Жодна велика європейська мережа не замовить, якщо у вас ручне виробництво й ви не можете гарантувати якість. Тому, коли ми відкрилися, вони вже стали звертатися до нас, розуміючи, що зможуть отримати стабільну якість і гарантовані обсяги.

Фото з сайту retailers.ua

Ви сподівалися або сподіваєтеся на державну підтримку?

Ми не очікуємо багато, тому що знаємо українські реалії. І якоїсь допомоги і підтримки не чекали, та й не чекаємо. Головне, щоб нам не заважали. Але не можу не згадати той факт, що поточне регулювання зовнішньоекономічної діяльності вкрай несприятливе для експансії українського роздробу за кордон. Цей бізнес не передбачає можливості на 100% реалізувати поставлений у закордонні магазини товар і встигнути перевести валюту назад в Україну протягом 120-ти днів, як того вимагає Національний банк.

Як швидко ви плануєте вивести фабрику на самоокупність?

Ми плануємо окупити інвестиції протягом 5-7 років. Взагалі сама ідея створення такої фабрики народилася з мрії й амбітного плану робити в Україні гідне взуття. Для жителів Чигирина ми вже зробили добру справу у вигляді стабільної роботи й регулярної зарплати. У Києві ми залучили дуже крутих дизайнерів, які відмінно орієнтуються у світі моди й глобально відомих брендів. Вони українці та такі ж мрійники, як і ми. Люди готові створювати прекрасний продукт в Україні, реалізовуючи грандіозні плани з розвитку й виходу на європейські ринки.


Поширити